210817 İleti 10732 Konu - Gönderen: 3256 Üye - Son Üye: emreikiz2001

Logo2.png

Yeni Gönderilen Mesajlar
Mesajlarıma Gönderilen Cevaplar

Gönderen Konu: Antik dönemlerde Kartaca, Roma ve Konstantinopolis şehirleri...  (Okunma sayısı 1320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Mithridates

• İçerik Yönetmeni
  • *

• στρατηγός
  • Ödüller 2012'nin En İyi Tarih Araştırmacısı TTW Tarih Araştırmacısı 2011'in En İyi Tarih Araştırmacısı TTW Sözlük Yazarı TTW Mod Araştırmacısı
    • Kişisel web blogum...
    • Ödüller
NOVA ROMA (Constantinopolis) 3D

Ancient Carthage -- 3D film

Rome Reborn 2.2
Kadim Roma Araştırması...
Doğu Roma(Bizans) Araştırması...

Özel mesaj alımını uzun bir süre önce kapattım, önemli bir durum olduğunda e-posta yollarsanız bana ulaşabilmiş olursunuz.

Çevrimiçi CReSTo

• Seçici Kurul
  • *

• Ödüller TTW Mod Araştırmacısı Haftalık Ekran Görüntüsü Yarışması - Altın Madalya Haftalık Ekran Görüntüsü Yarışması - Özel Madalya 2011'in En İyi Mod Araştırmacısı 2011'in En Paylaşımcı Üyesi TTW Sözlük Yazarı Haftalık Tasarım Yarışması - Bronz Madalya
    • Ödüller
Ynt: Antik dönemlerde Kartaca, Roma ve Konstantinopolis şehirleri...
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2011, 02:15:56 »
İbretlik paylaşım gerçekten ibretlik...

İstanbul'unkini izledim.Özellikle 10 saniyedeki tepeden bakış süper...

Bu arada birşey söylemek istiyorum o yarış pistinin akıbetine ne oldu Osmanlıya kaldımı o ?
(göstermek/gizlemek için tıklayın)

Çevrimiçi c_arsenal

• İçerik Direktörü
  • Admin (Yönetim Konseyi)
  • *

• Ödüller 2010'un En Paylaşımcı Üyesi TTW Sözlük Yazarı TTW Teknisyeni
    • Ödüller
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2011, 02:18:14 »
Arşivledim  srt*

İstanbul'un şimdiki halinden koysalardı asıl ibretlik olurdu İbrahim.

Çevrimiçi Mithridates

• İçerik Yönetmeni
  • *

• στρατηγός
  • Ödüller 2012'nin En İyi Tarih Araştırmacısı TTW Tarih Araştırmacısı 2011'in En İyi Tarih Araştırmacısı TTW Sözlük Yazarı TTW Mod Araştırmacısı
    • Kişisel web blogum...
    • Ödüller
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2011, 02:18:34 »
İbretlik paylaşım gerçekten ibretlik...

İstanbul'unkini izledim.Özellikle 10 saniyedeki tepeden bakış süper...

Bu arada birşey söylemek istiyorum o yarış pistinin akıbetine ne oldu Osmanlıya kaldımı o ?

Hipodrom 1204 yağma seferi sırasında yıkıldı. Osmanlı şehri ele geçirdiği sırada Hipodromun içinde hayvanların dolaştığı ve yarısının yok olduğu söyleniyordu. Bugün sultanahmette Hipodrom duvarlarının yarısı görülüyor. Ve ortadaki dikilitaş ve yılanlı sütun dediğimiz obelisk ve delphi tapınağından getirilen sütunda durmakta.

Özel mesaj alımını uzun bir süre önce kapattım, önemli bir durum olduğunda e-posta yollarsanız bana ulaşabilmiş olursunuz.

Çevrimiçi CReSTo

• Seçici Kurul
  • *

• Ödüller TTW Mod Araştırmacısı Haftalık Ekran Görüntüsü Yarışması - Altın Madalya Haftalık Ekran Görüntüsü Yarışması - Özel Madalya 2011'in En İyi Mod Araştırmacısı 2011'in En Paylaşımcı Üyesi TTW Sözlük Yazarı Haftalık Tasarım Yarışması - Bronz Madalya
    • Ödüller
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2011, 02:21:39 »
Hmm,eğer gerçekten böyleyse antik dönemde mükemmel planlı bir şekilde yapılılaşma ve mimari sanatı varmış. ppcr*
(göstermek/gizlemek için tıklayın)

Çevrimiçi Mithridates

• İçerik Yönetmeni
  • *

• στρατηγός
    • Kişisel web blogum...
    • Ödüller
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2011, 02:28:00 »
Hmm,eğer gerçekten böyleyse antik dönemde mükemmel planlı bir şekilde yapılılaşma ve mimari sanatı varmış. ppcr*

Ortaçağ'a boşuna "Karanlık Çağ" demiyorlar. Romalıların kurduğu su kemerlerini cermen avrupalılar söküp derme, çatma evler yapmışlar hep. Şehirleşme oranı düşmüş, barbar istilasıyla şehirler tahrip olmuş, Romalıların kurduğu yollardan sonra hiç kimse ne yolları restore etmiş, ne de yeni bir yol yapmış.

Karolenj rönesansı dediğimiz kısa dönemde bir kıpırdanma olmuş ama Viking çağı başlayınca bu da kısa sürmüş. Yani Antik-Klasik dönemde hayat koşulları çok daha iyiydi Ortaçağ Avrupasından. En azından okuma yazma bilmek normal birşeydi. Avrupa'da din adamları hariç okuma yazma bilen nerdeyse yoktu haçlı öncesi ortaçağda.

Konstantinapol gibi bir şehrinde emsali yoktu o dönemde.

Çevrimiçi famiglia_ducale

• Site Sahibi
  • Admin (Yönetim Konseyi)
  • *

• Ödüller 2010'un En İyi Modcusu TTW Profesörü TTW Zanaatkarı Haftalık Ekran Görüntüsü Yarışması - Özel Madalya Haftalık Tasarım Yarışması - Gümüş Madalya TTW Sözlük Yazarı
    • turktotalwar
    • Ödüller
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2011, 09:51:42 »
Gerçekten çok güzel bir seri, paylaşım için teşekkürler sevgili Emre.  bdr*

Çevrimiçi oğuzhan_

• Katana Cavalry
  • *

• Ödüller
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2011, 12:33:14 »
 İstanbul dünyayı dışarıya hapseden bir dünya gibi

Çevrimdışı atsız_kovboy

• Katana Ashigaru
  • *

• Harbe hazır olmayan millet, esarete hazır demektir
    • Ödüller
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2011, 12:44:26 »
ibretlik bir paylaşım eline sağlık  bdr*

Üste Mavi Gök Altta Yağız Yer Yarılıp Çökmedikçe Senin İlini ve Töreni Kim Bozabilir